Що потрібно знати про державні закупівлі, торги й тендери

Дуже часто, люди задаються одним досить популярним питанням – яка різниця між тендерами, державними закупівлями та електронними торгами. Насправді, всі ці поняття говорять приблизно про одне й те саме. Різниця звичайно є, але вона стосується лише того, які кошти будуть використовуватися в процесі проведення певної процедури.

Тобто, мова йде саме про те, що є напрямком фінансування. Саме тому, вам потрібно з самого початку визначитися з тим, що саме вас цікавить. Незалежно від того, яка процедура буде для вас актуальною, ви можете скористатися послугами української універсальної біржі. На сайті tender.uub.com.ua ви можете знайти все, починаючи з тендерів та закінчуючи державними закупівлями.

Які є джерела фінансування й що про це потрібно знати новачку?!

Питання дійсно актуальне, тому перед тим, як брати участь в таких заходах, потрібно попередньо дізнатися максимально інформації, яка вам може дійсно знадобитись.

  • Комерційні закупівлі – тут все досить просто, так як мова йде про приватні компанії. Не важко здогадатися, що вони використовують свої фінанси. Відповідно, сам формат торгів є значно простішим. Система все ще залишається прозорою, що можна сміливо віднести до позитивних моментів;
  • Державні замовлення – це якраз ті самі закупівлі, коли певна державна установа, комунальна організація й так далі, організовує тендер. Відповідно, тут вже використовуються кошти з бюджету міста, тому й відповідальність за них є значно більшою. Як результат, контроль за такими торгами є найбільш серйозним. Відповідно, вірогідність якихось маніпуляцій значно зменшується;
  • Закупки за небюджетні кошти – важливо пам’ятати, що державні компанії не завжди можуть використовувати саме бюджетні кошти. У випадку, коли мова йде про фінанси приватних осіб, контроль також буде серйозним, але вже не настільки.

Важливо пам’ятати, що будь-який варіант фінансування потребує від вас певних пізнань. Саме тому, потрібно не поспішати й максимально серйозно підходити до цього процесу.

В сучасних умовах, ви маєте змогу дуже просто й без проблем знайти будь-яку інформацію у вільному доступі. Якщо якісь питання є більш важкими, можна вийти на зв’язок з технічною підтримкою української універсальної біржі, або ж іншого електронного майданчика, з яким ви співпрацюєте.