Що таке комерційні торги на продаж

Комерційні торги на продаж – це реалізація товарів або послуг, що здійснюється комерційними підприємствами. Вони несуть у собі певні ризики. Щоб зменшити їх, представники бізнесу використовують різні інструменти. Один з них – електронні торги через систему Prozorro.Sale. Використовуючи акредитовані майданчики, можна знаходити надійних покупців з будь-якого регіону країни, які пропонують максимально вигідні умови. На сайті sale.uub.com.ua ви знайдете всю необхідну інформацію про те, як зареєструватися на майданчику Прозоро та здійснювати торги.

Які документи потрібні для здійснення комерційних продажів

Тендерна документація затверджується ініціатором продажу та розробляється в довільній формі. Зазвичай пакет документів включає в себе такі розділи, як:

  • запит на комерційну пропозицію;
  • опис лота;
  • перелік і фотографії об’єктів продажу;
  • умови подачі заявок на участь в тендері.

Реалізовувати на комерційних торгах можна різноманітні товари, починаючи з нерухомості та техніки, закінчуючи арештованим майном та сировиною. Також через акредитовані майданчики Прозорро можна реалізовувати послуги (наприклад, здавати майно в оренду). 

Порядок проведення комерційних продаж

Здійснення комерційних продажів регулюється регламентом торгового майданчика та розпорядженнями організатора продажів. Щоб отримати можливість здійснювати продаж на офіційному майданчику Prozorro, необхідно зареєструватися в якості комерційного організатора торгів. Реалізація об’єктів продажів здійснюється у формі аукціону.

Для продажу товарів через публічні аукціони потрібно зареєструватися на майданчику та занести створити лот, указавши необхідну інформацію про товар або послуги.

Коли на Прозорро реєструє новий лот, він автоматично публікується на всіх офіційних майданчиках системи майданчиках ProZorro.Sale. Таким чином покупець отримує доступ до всієї необхідної інформації – обсягу, вартості, замовників, переможців аукціонів з продажу. Це стосується не тільки державних організацій, а й комерційних, а також звичайних громадян. 

Переможцем торгів стає той учасник, який надав максимально вигідну пропозицію. Це дозволяє реалізовувати товари на самих вигідних умовах.

Чому це вигідно

Участь у публічних аукціонах Прозорро для продавця відкриває широкі можливості. Перш за все він значно знижує ризики, які пов’язані з пошуком нових партнерів. Значно зменшується ризик зловживань та корупції, а отже не потрібно буде нести додаткові витрати на хабарі чиновникам. А головне – він реалізує свій товар максимально вигідно, оскільки має можливість обирати з багатьох заявок від бажаючих купити товар чи послугу.

Українська універсальна біржа є одним з лідерів серед акредитованих майданчиків, через які проводяться комерційні торги Прозорро. Ознайомитись з інформацією про роботу майданчика можна за посиланням: https://sale.uub.com.ua/about.aspx.