Якого результату досягла України після проведення торгів природним газом в 2020 році

2020 рік був дуже тяжким для всіх. Пандемія змусила людей залишитись без роботи, а відповідно і без заробітку на оплату платежів за комунальні послуги. Однак якщо казати про результати проведення торгів природним газом, то для країни цей напрямок видався доволі вдалим, а тому варто зазначити про нього та покращити настрій хоча б на невелику толіку.

Українська енергетична біржа надала можливість своїм акредитованим учасникам реалізувати природного газу загальною сумою більш ніж два з половиною мільярди кубічних метрів. Цей показник перевищив минулі досягнення, здобуті в 2019 році майже в шість разів.

Як проводилась торгівля природним газом

Проведення торгівлі природним газом відбувалось у БЕТС та ЕТП. Було запущено два нові ринка – ринок на добу уперед та внутрішньодобовий. За цей рік, до Української енергетичної біржи приєдналося вісімдесят сім нових учасників, які торгували винятково природним газом.

Багатьох із них заманювала можливість дуже просто аналізувати ціни на природній газ та можливість користуватися онлайн-калькулятором розрахунку ціни www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/.

В результаті, на прикінці року було зафіксовано триста сімдесят дві компанії, які приймали учать на всіх ринках природного газу та наповнювали державний бюджет шляхом сплати податків від проведених угод. Лише уявіть, за 2020 рік було укладено три тисячі шістсот дев’яносто шість договорів.

Кількість компаній-ініціаторів збільшилась майже вдвічі. Такий результат найкраще характеризує довіру до товарної біржі та надійність електронного майданчика взагалі. Найуспішнішою компанією було призначено Нафтогаз Трейдінг, котра успішно здійснювала торгівлю по обох напрямах.

Напрям продажу природного газу було визнано провідним напрямом онлайн-торгівлі на Українській енергетичній біржі протягом 2020 року. Всі операції та статистичні дані підтверджують, що інноваційна та відповідаюча Європейським стандартам товарна біржа добре справляється із покладеними на неї обов’язками та не поступається по якості Європейським аналогам.

Цей великий крок уперед, який змушує пишатися не лише народом України, а й цього здобутками та використанням міжнародного та європейського досвіду.