Як працює торгівля біткоінами

Хочете почати торгувати на ринку біткоінів? Спочатку вам потрібно розібратися, як отримати до нього доступ. Існує кілька різних способів купити біткоін. Якщо ви зацікавлені у торгівлі, то, швидше за все, ви захочете купити його на біржі, оскільки це означає, що ваша криптовалюта буде відразу доступна для обміну на інші монети. Але є й безліч інших способів купити біткоін, наприклад, безпосередньо у брокера або навіть у банкоматі. Нижче наведено інформацію, котра може вас зацікавити.

Біржі

Біржі – один із найпопулярніших способів купівлі біткоіну. Наприклад, можна використовувати цей сайт https://www.bybit.com/ru-RU/. Їхня перевага в тому, що після покупки ви можете обміняти свою криптовалюту на інші криптовалюти в рамках платформи. Біржі зазвичай виглядають досить однаково; вони трохи нагадують торгові платформи, якими користуються інвестиційні банкіри у магазинах. Але вони не такі вже й складні.

Ви можете купити біткоін на біржах, використовуючи ряд різних валют. Долари США є досить універсальною валютою, інші фіатні валюти також приймаються на різних біржах. Але ви також можете купити біткоін за інші криптовалюти. Їх тисячі, кожна зі своїми примхами та особливостями. Недоліком зберігання коштів на біржах є те, що ваші біткоіни знаходяться у розпорядженні власників біржі. Якщо біржа зненацька закриється або її власники виявляться злодіями, ви нічого не зможете зробити. Тому обов’язково вивчіть біржу, щоб зрозуміти, чи варто їй довіряти.

Брокерські контори

Іноді простіше відразу купити біткоін, не переймаючись тим, як торгувати з іншими користувачами. У цьому випадку ви можете розглянути варіант покупки безпосередньо на Coinbase, одній з найбільших бірж, яка також функціонує як брокерська служба. Ви заплатите невелику надбавку за зручність.

PayPal, Robinhood Crypto та інші є одними з інших популярних криптовалютних брокерів. Вони працюють трохи по-іншому: купивши біткоін в одній із цих служб, ви не зможете вивести біткоін зі свого рахунку або відправити його на зовнішній гаманець. Таким чином, незважаючи на те, що ви юридично володієте купленим біткоіном, ви, по суті, купуєте у компанії не більше ніж платіжне доручення. Однак більшість компаній мають намір додати можливість виведення біткоінів на інші криптовалютні гаманці, як тільки це стане можливим. Нещодавно компанія Revolut додала можливість обмеженого зняття біткоінів.

Банкомати

Ви можете знайти місцеві банкомати за допомогою Coin ATM Radar. Майте на увазі, що майже всі монетні банкомати розташовані у великих містах. Вони функціонують як міні-фізичні криптовалютні біржі; ви продаєте і купуєте свій біткоін прямо в банкоматі.

Валютні пари представлені в різних комбінаціях, тобто ви можете купити вибрану вами монету як за долари, так і безпосередньо за біткоін чи іншу монету. Проте найбільш зручним способом залишаються біржі, такі як https://www.bybit.com/uk-UA/