Види криптовалют

Біткоін, запущений у 2009 році, є першою сучасною криптовалютою. Біткоін продемонстрував здійсненність цифрових валют на основі блокчейну і відразу ж привернув увагу інвесторів, технологічної спільноти та ідеалістів, які прийняли ідею цифрової валюти, яка працює без обмежень та контролю з боку банків, інвестиційних компаній та державних регуляторів.

За роки, що минули з моменту дебюту біткоіну, було випущено тисячі інших монет і токенів, багато з яких можна купити на https://www.bybit.com/ru-RU/. Сьогоднішній світ криптовалют включає безліч цифрових активів з різними технічними характеристиками і призначенням. Які різні типи криптовалют? Ось стислий огляд типів криптовалют.

Що потрібно знати про види криптовалют

Біткоін був запущений як валюта загального призначення для повсякденних покупок. Ідея полягала в тому, що біткоін зможе замінити фіатні валюти, які випускають уряди по всьому світу. Ця ідея не така вже нереальна, як здається. Дедалі більше покупок здійснюється в електронному вигляді, або через інтернет, або за допомогою кредитних та дебетових карток. Паперові гроші швидко старіють. Чому б не використовувати валюту, яка була розроблена для операцій в інтернеті? Насправді, у 1980-х та 1990-х роках було створено кілька таких валют. Але жодна з них не мала великої популярності, поки не з’явився біткоін.

Сьогодні біткоін є провідною криптовалютою, яка замінює чи доповнює державну валюту у повсякденних транзакціях. Цей факт призводить до природного питання: Якщо Біткоін вже існує, то чому було запущено тисячі інших криптовалют? Відповідь полягає в тому, що лише деякі з інших криптовалют покликані конкурувати з біткоіном як з валютою загального призначення. Монети та токени – всі вони, крім біткоіну, відомі як альткоіни – призначені для задоволення конкретних потреб.

Монети проти токенів

Ми схильні використовувати терміни “монета” та “токен” як взаємозамінні, але між ними є різниця. І монети, і токени – це номінали криптовалютних коштів. Коли ви хочете сказати, скільки фіатної валюти у вас у кишені, ви кажете, що у вас 20 доларів або 30 євро. Коли ви хочете сказати, скільки у вас криптовалюти, ви кажете, що у вас є 12 Ether, 0,05 Bitcoin або 15 Litecoins. Як одиниці криптовалюти, “монета” і “токен” означають абсолютно одне й те саме.

Різниця має технічний характер. Монети – це рідні криптовалюти блокчейну, на якому вони працюють. Біткоін – це монета, тому що вона працює на блокчейні біткоіну. Ефір – це монета, тому що вона працює на блокчейні Ethereum. Tether – це токен. Автор токена створив його для роботи на Ethereum, а не на своєму блокчейні. Cardano – це монета, тому що вона працює на власному блокчейні, а Uniswap – це токен, який працює на Ethereum. Розпочати торгувати цими активами різного типу та взяти свою вигоду від процесу можна на https://www.bybit.com/uk-UA/