Вибір бруса для різних будівельних завдань

Брус повинен бути добре просушений до початку работ.Покупая брус, слід переконатися в якості просушування і умовах зберігання на території продавця. Якщо планується добротне і товстостінні будівництво, для несучих стін підійде брус перерізом 200х200 мм. Оптимальний економ варіант з перетином 150х150 мм. Кращі варіанти пропонує компанія ProZorro.Sale.

Для зведення зимового житла брус 150х150 слід купувати в комплекті з утеплювачем. Це не сильно збільшить загальну вартість будівництва будинку, проте це вигідніше, ніж купувати матеріал товстого перетину. Бруски з перетином 100х100 з сосни придатні для виготовлення шпонованих дверних блоків, покрівельного каркаса, лаг, на яких монтується обрізна дошка. При внутрішній обробці стін гіпсокартон або фанера також можуть бути змонтовані на каркас з тонкого бруса.

Вибір обрізної дошки

Найпоширеніші обрізні дошки мають товщину 25, 30, 35, 40 і 50 мм. Вибирати слід оптимально підходить для конкретного завдання товщину, довжину і ширину дошки. Вибір допоможе зробити фахівець магазину. Типова ширина дошки — 100, 120, 150, 200 мм.

Для чорнової підлоги можна придбати матеріал товщиною 25 мм. Також дошка такої товщини придатна під настил фанери або ламінату, покриття лінолеумом або оргалитом.

Якщо виріб купується не для одноразового застосування в опалубці, а для монтажу на видному місці, необхідно звернути особливу увагу на якість розпилу. Вибравши пиломатеріал, уважно огляньте товар.

  • Дошки з обзолом, відшаровуються фрагментами, слідами гнили або цвілі брати не можна. Обзол — це що залишилися на поверхні частинки камбію, тобто залишки кори, що не стертий в процесі обробки;
  • Забракували слід дошки мають червонуватий, чорний або синюватий відтінок;
  • Деформовані і перекошені, гвинтові і пропеллерообразние, загнуті в формі лиж, які мають відколи й глибокі ризики після розпилу дошки купувати не слід;
  • Непридатними є також вироби, що мають ромбовидний торець. Форма торцевого спила у таких дефектних дощок нагадує паралелограм.

Такі вади обробки можуть ускладнити монтаж будівельної конструкції і порушити її стійкість і міцність.

Довжину, ширину і товщину дошки зазвичай вибирають ще на етапі проекту, керуючись правилами Сніпа і проектом. Визначаючись з вибором довжини виробу, потрібно враховувати можливість транспортування і витрати, пов’язані з нею. Стандартні розміри обрізної дошки — 2 або 3 м. Такий матеріал можна перевозити на звичайній газелі. Для перевезення шестиметрових дощок потрібно оренда довгомірного транспорту. Читайте на сайті https://sale.uub.com.ua/filter/seized-property.

Для подкровельной обрешітки набувають обрізну дошку товщиною не менше 25 мм і не більше 50 мм. Цінні породи деревини, а відповідно дорожча продукція, підходять для оздоблювальних робіт всередині будівлі. Модрина, ялина, сосна є сировиною для виробництва матеріалів, з яких монтують перегородки, несучі стіни і дошки підлоги. Низькосортна деревина і дошки неякісної обробки годяться для виробництва тари, установки опалубки.