Як прийняти участь в електронному аукціоні Прозоро.Продажі

Прозоро.Продажі – це система по проведенню електронних торгів в Україні, яка створена для того, щоб забезпечити прозорість та відкритість процесу реалізації державного майна. Державні підприємства виставляють лоти на аукціонах, що проводяться на акредитованих електронних майданчиках.

Ці торгівельні майданчики підключені до центральної бази даних системи Прозоро, тому надають своїм користувачам можливість знайти необхідний аукціон серед широкого асортименту. Ознайомитися з більш детальною інформацією щодо електронних торгів в Україні можна тут sale.uub.com.ua.

Правила участі в електронних торгах

Стать учасником аукціону може фізична чи юридична особа. Реєстрація являється доступною для всіх. Для тих, хто хоче прийняти участь в торгах, є декілька правил, про які потрібно знати. По-перше, всі організатори та учасники аукціонів проходять перевірку документів. Це необхідно для того, щоб уникнути шахрайства.

По-друге, користувач електронного майданчику, який вирішив прийняти участь у аукціоні, повинен сплатити реєстраційний внесок, а також гарантійний внесок. Але варто знати про те, що у випадку, якщо учасник не стане переможцем торгів, гарантійний внесок йому буде автоматично повернений. Якщо особа стала переможцем аукціону, то вона отримає відповідне повідомлення, що буде відображатися в особистому кабінету користувача. В йому повідомленні буде міститися детальний опис лоту, а також будуть вказані дані щодо кінцевого строку сплати повної вартості лоту. Якщо у користувача електронного торгівельного майданчика з’являться будь-які питання щодо аукціону чи особливостей участі в ньому, він може звернутися за консультацією до менеджерів цього майданчика.

Які функції надає система Прозоро.Продажі

Ця електронна торгівельна система дозволяє купити чи продати нерухомість державної та іншої форми власності, земельні ділянки, металобрухт, майно банкрутів, деревину, транспортні засоби, права вимоги, кредитні портфелі, акції, а також права користування надрами. Крім цього через цю офіційну систему заключають угоди оренди державного та комунального майна. Тут є розділи з комерційною та житловою нерухомістю, приватизацією та інше. Але необхідно знати, що сама система Прозоро не має необхідного функціоналу для проведення електронних торгів, тому аукціони проводяться на сайтах торгівельних електронних майданчиків, яких налічується в Україні близько 40.

Переваги системи Прозоро.Продажі

Для державних підприємств та комунальних закладів, які виступають в ролі організаторів торгів ця система надає юридичну підтримку на всіх етапах аукціону. Кваліфіковані менеджери нададуть необхідну консультаційну допомогу. Також менеджер торгівельного майданчику може знайти для покупця необхідний йому лот по заданим параметрам. Якщо необхідного аукціону на даний час не знайшлося, то користувач може підписатися на розсилку з цікавими лотами. Ознайомитися детальніше з лотами, що є активними на даний момент, можна тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/rail-car-hire.

Але це не є головною перевагою даної системи. Прозоро.Продажі – це проект, що був створений для забезпечення відкритості та прозорості продаж державного майна, а також майна комунальної форми власності. За проведенням торгів та їх результатами можуть спостерігати контролюючі органи та представники преси. Це дає можливість виявити будь-які признаки шахрайства чи корупційних схем на самому початку їх появи.

Прозоро.Продажі – це система, що дає можливість продавцям вигідно продати майно, а покупцям самостійно визначити його вартість через систему ставок. Зареєструватися в системі може кожен бажаючий.