Як правильно підготуватися до участі в держзакупівлях в ПроЗорро

Тендерні закупівлі стали активно проводитися, починаючи з 2016-го року. Для того, щоб взяти участь в тендерному замовленні, учаснику потрібно виконати декілька важливих вимог. Перш за все, потрібно загострити увагу на тому, щоб обрати конкретний напрямок в державних закупівлях. Це означає, що користувач повинен з самого початку визначити для себе ті напрямки в тендерах, які будуть для нього економічно вигідними.

Саме тому, потрібно якомога швидше визначитися з електронним майданчиком й перейти до питання пошуку одного напрямку в торгах.

Для того, пройти даний етап, потрібно попередньо зареєструватися на електронному майданчику. Це може бути українська енергетична біржа, що має акредитацію в ПроЗорро, або ж будь-який інший ресурс, що відповідає цим вимогам.

Щоб знайти більш відомостей про державні закупівлі в ПроЗорро, ви можете перейти за запитом https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-electric-power, де можна легко знайти всю цю інформацію.

Через які етапи проходять всі учасники тендерних закупівель

Державна закупівля – це процедура, в якій обов’язково використовується бюджетне фінансування. Саме цей фактор є основною причиною, чому потрібно проводити такі закупівлі саме в публічній формі та з використанням системи ПроЗорро.

Кожен користувач, який є зацікавлений в тому, щоб стати переможцем такого тендеру, обов’язково проходить через декілька основних етапів, а саме:

 • Підготовка пакету документів – це стосується уставних паперів, документів, що підтверджують права генерального директора, відповідні ліцензії, сертифікати, рішення про схвалення проведення надпорогових закупівель й безліч інших паперів;
 • Оформлення електронного цифрового підпису – для участі в сучасних електронних торгах і в державних закупівлях, в тому ж числі, обов’язковою умовою є наявність цифрового підпису. Він потрібен як на етапі подання заявки так і при підписанні договору. Сам цифровий підпис – це лише флешка, на якій зберігається унікальний цифровий ключ, власником якого може бути лише одна особа;
 • Вибір одного з представлених лотів – для зручності, можна відразу задавати такі параметри, як: географічне положення, ціновий діапазон, метод визначення постачальника, назву замовника, ключові терміни. Все це дозволить значно спростити процес пошуку оголошень, що відповідають основним критеріям учасника;
 • Відкриття спеціального рахунку – для того, щоб у користувача була можливість сплати гарантійного внеску та інших транзакцій, особливою умовою є підготовка та відкриття рахунку, що в сучасних умовах легко виконується за лічені хвилини;
 • Підготовка пропозиції – після того, як всі документи вже завантажені до системи й обрано конкретний лот, залишається лише правильно оформити заявку з врахуванням всіх вимог та побажань замовника. Більш того, сама пропозиція повинна не просто відповідати всім критеріям, але ще й бути вчасно подана;
 • Підписання договору – у випадку, якщо користувач виконав всі умови та зміг запропонувати найвигіднішу пропозицію, останнім важливим кроком є укладання угоди. В цьому документі прописуються зобов’язання обох сторін, виконання яких є обов’язковою умовою. 

Говорячи про етап підписання угоди, обов’язково потрібно звернути уваги на відведений термін, можливі штрафні санкції та час, який дається на сплату всіх внесків. Це ті моменти, в яких недосвідчені користувачі дуже часто допускають помилки.

Як взяти участь в державному аукціоні автомобілів

Один з перспективних напрямків в електронних аукціонах – це реалізація транспортних засобів. Частіше за все, в якості організатора таких торгів виступають державні установи та організації, що мають в наявності відповідні транспортні засоби, але не зацікавлені в їх використанні.

Говорячи про подібні організації, частою причиною виставлення автомобілів на торги є закупівля нового транспорту. Як результат, застаріла техніка вже не є цікавою й потребує грошових затрат на її утримання.

Не варто також забувати й про комерційні аукціони автомобілів, коли організаторами таких торгів виступають звичайні люди. 

В будь-якому випадку, для того, щоб стати учасником в таких торгах, обов’язковим є виконання наступних умов:

 • Підготовка документації;
 • Виконання всіх вимог та відповідність критеріям, прописаним в оголошенні;
 • Подача пропозиції в відведений на це термін;
 • Сплата гарантійного та реєстраційного внеску;
 • Вибір цікавого лоту на акредитованому електронному майданчику.

Для отримання більш детальних порад та ознайомлення з важкими аспектами системи торгів, у користувачів є можливість скористатися допомогою операторів, що працюють на електронних майданчиках в цілодобовому режимі.