Особливості підготовки тендерної документації для Прозорро

Згідно діючого українського законодавства, всі державні та комунальні підприємства зобов’язані робити закупівлю товарів, обладнання, робіт чи послуг через  платформу державних закупівель ProZorro. Щоб прийняти участь у тендерах Прозорро, потрібно опублікувати оголошення про тендер та знайти постачальника з оптимальними умовами. Інформацію про те, як працює онлайн система Прозорро можна знайти на авторизованих майданчиках-партнерах. Одним з таких ресурсів є Сайт Mega Sale, про який можна прочитати за посиланням megasale.com.ua

Що потрібно враховувати при підготовці до участі у торгах на ProZorro

І замовники, і продавці для участі у електронних торгах на Prozorro Market повинні реєструватися в системі Прозорро чи на авторизованих майданчиках. Після реєстрації замовник може публікувати оголошення про тендер, а учасники знаходити інформацію та подавати заявки на участь. Актуальні новини про оголошені тендери та зміни в проведенні відкритих торгів можна знайти на Прозорро, Mega Sale та інших онлайн ресурсах. Можна також підписати на розсилку цих новин, щоб отримувати їх вчасно.

Деякі особливості аукціонів ProZorro, пов’язані в тендерною документацією:

  • На ресурсі державних закупівель можна знайти вимоги до оформлення документів та примірні зразки тендерної документації.
  • При заповненні тендерних документів замовник, який оголошує тендер на Прозорро.Маркет, самостійно готує договір та технічну специфікацію. Договір та специфікація складаються з урахуванням специфіки продукції та сфери діяльності, інших вимог. В технічній специфікації вказується технічні, якісні, кількісні характеристики лоту (предмету купівлі-продажу).
  • Учасник, який бажає прийняти участь у відкритих торгах, подає тільки одну тендерну пропозицію. Це електронний документ, в якому зазначається інформація про ціну, відповідність кваліфікаційним критеріям. До тендерної пропозиції додаються документи про повноваження представника компанії підписувати тендерні документи та ін.

Документи, які потрібно подавати згідно вимог чинного законодавства України та замовника. Який оголошує аукціон, подаються в електронному виді в форматі pdf, jpeg. Документи скануються, деякі засвідчуються електронним кваліфікованим підписом (якщо така вимога є в оголошенні замовника). Документом, який засвідчує повноваження підписанта тендерних документів, є розпорядження про його призначення або обрання.