Особливості керамзитобетону

Широке поширення, висока міцність зерен при низькій теплопровідності і доступна вартість є визначальними факторами широкого застосування керамзитобетону. В’язким компонентом в ньому виступає цемент (рідше синтетичні смоли, гіпс, вапно і інші речовини), крупним заповнювачем – керамзит, а в якості дрібного використовується пористий або щільний пісок. Тут ви можете дізгнатись про керамзитобетон детальніше.

Склад керамзитобетону і пропорції при приготуванні

Керамзит вбирає і зберігає достатню кількість води. Як правило, вона додається в однаковій кількості з цементом, хоча це співвідношення може коливатися через вологість матеріалу. Простіше кажучи, якщо один керамзит зберігався на вулиці під проливним дощем або снігом, а інший – в закритому сухому приміщенні, то співвідношення в масі між ними відрізняються в кілька разів.

При виготовленні керамзитобетону важливо дотримуватися пропорції при завантаженні компонентів. Першою кладеться 1 частина сухого цементу, за нею – 2 частини сухого піску. Все це ретельно перемішується, після чого додається 1 частина води. Потім в отриману масу засипають 3 частини керамзиту і знову перемішують.

  • При виготовленні блоків. На виході суміш повинна бути вологою – якщо керамзит забирає забагато води, то вона додається до того моменту, поки гранули керамзиту повністю не покриваються цементною глазур’ю. Після цього матеріал ретельно перемішується і формується в цегляні блоки (маса кожного – від 15 до 40 кг).
  • Для стяжок. Якщо керамзитобетон виробляють для стяжки наливних або теплих підлог, то додають більшу кількість води, щоб отримана суміш нагадувала своєрідний «квасолевий суп».

Залежно від області застосування керамзитобетон ділять на марки і види: теплоізоляційний, конструктивний і конструктивно-теплоізоляційний. Давайте дізнаємося, чим вони відрізняються.

Теплоізоляційний керамзитобетон

До нього не пред’являють вимоги високої міцності. Для отримання матеріалу використовують керамзит легких і великих фракцій. Його об’ємна вага досягає 200 кг / м3. Виходить керамзитобетон з великими порами і обсягом від 350 до 400 кг / м3 з межею міцності при стисненні – близько 10 кг / см2.

Конструктивний керамзитобетон

У порівнянні з розглянутим вище має високу міцність укупі з невеликою об’ємною вагою. Він використовується для полегшення несучих конструкцій. Питома вага доходить до 1700 кг / м3, міцність на стиск – 400 кг / см2. У разі необхідності армується, а для збільшення надійності і пружності змішується з кварцовим піском. Для отримання керамзитобетону високої міцності додають портландцемент з мінімальним вмістом шлакопортланд і пуццоланізірующіх цементів.

Конструктивно-теплоізоляційний керамзитобетон

Питома вага матеріалу коливається від 700 до 1400 кг / м3. Основне призначення – створення одношарових огороджувальних конструкцій: панелей стін і великих блоків. Стиснення матеріалу – до 100 кг / см2. Морозостійкість – від 15 і до 100 циклів розморожування і заморожування.

Чому цей матеріал користується популярністю?

  1. Міцність. Здатність чинити опір зовнішньому впливу і не руйнуватися від негативних погодних умов робить цей якісний бетон універсальним матеріалом при ремонті і будівництві будинків, доріг, мостів.
  2. Економія. Керамзитобетон в кілька разів легше, ніж цегла, що дозволяє знизити навантаження на фундамент будівлі. 
  3. Якість. Зносостійкий, не піддається займанню і гниттю, допомагає ізолюватися від вуличного шуму. Завдяки ефективній терморегуляції не дозволяє мешканцям будинку мерзнути в зимову холоднечу і задихатися в задушливому приміщенні влітку.