Інформування про зміни вартості

Українська енергетична біржа (УЕБ) www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/ рекомендована Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України (Міністерство економіки) як ексклюзивне джерело інформації про відповідні котирування запасів нафтопродуктів і природного газу в Україні.

Вартість на біржі нафтопродуктів

Міністерство економіки рекомендує формувати вартість нафтопродуктів з урахуванням даних котирувань провідних європейських бірж та котирувань УЕБ.

Ціна палива розраховується за формулою: попередня ціна нафтопродукту за угодою, офіційний курс гривні НБУ по відношенню до долара США, котирування УЄБ та європейські котирування.

Вартість на біржі газу

Вартість природного газу залежить від котирувань концентратора NCG місяця + 1 та середньої курсової ціни газу за місяць.

Клієнт складає план контракту згідно із законодавством України, включає дані метаморфози ціни на енергетичний ресурс із введенням виняткових випадків, передбачених статтею 41 Закону України «Про публічні закупівлі».

Інформація про ринкові ціни на джерела енергії

УЕБ має право надавати інформацію про ринкову вартість природного газу та нафтопродуктів у формі сертифікатів 2 типів:

  1. Інформаційний документ, що містить розрахунок вартості нафтопродуктів, включає формули, рекомендовані Міністерством економіки, у випадку певних типів котирувань європейських бірж, обраних УЕБ;
  2. Інформаційний документ з розрахунком біржових котирувань нафтопродуктів на ТБ УЕБ. Визначається за формулою: поділ вартості всіх біржових угод, укладених потрібного торгового дня, певним видом біржового товару на кількість цього товару.

Інформація про ціну на газ подається в декількох варіантах:

  • Інформаційний сертифікат, що містить формулу розрахунку ціни природного газу, відповідно до рекомендацій Міністерства економіки;
  • Інформація про середню вартість природного газу за результатами торгів за місяць шляхом ділення всього числа, а точнішісуми угод на суму купівлі-продажу джерела за результатами укладених угод за місяць;
  • Інформаційні котирування на природний газ обчислюються шляхом ділення цінивсій кількості угод протягом торгового дня на кількість продукту протягом дня.

Інформація може бути надана за спеціальними запитами, які будуть розглянуті УЕБ.