Гнучка черепиця – плюси та мінуси

Дедалі більше приватних будинків покривається бітумною, гнучкою черепицею. Це практичний покрівельний матеріал, конструкція якого нагадує листковий пиріг. У цій статті ви дізнаєтеся, з яких шарів складається м’яка черепиця, які її плюси та мінуси, а також як правильно укладати її на покрівлю.

Придбати різні будівельні матеріали, включно з бітумною черепицею, можна на сайті https://mizol.ua/ua/katalog/attic_stairs/

Що таке гнучка черепиця

Покрівельне покриття випускається у вигляді листів, чия зовнішня та внутрішня поверхні сильно різняться. На вивороті знаходиться клейовий шар, а на лицьовій стороні – фігурні вирізи, що імітують керамічну черепицю.

У складі покриття чотири шари:

 1. Склотканинний каркас: основа, що знаходиться в центрі. Це міцний матеріал, на якому містяться всі додаткові шари.
 2. Просочення бітумним складом. Зазвичай це модифікований або окислений бітум з посиленими характеристиками міцності. Склад просочує склополотно з обох боків.
 3. Самоклеючий бітумний шар. Залежно від типу та призначення листів він наноситься або на виворітну, або на обидві поверхні. Шар захищений плівкою, яку треба прибирати безпосередньо перед монтажем.
 4. Верхній шар – декоративний. Кам’яна або мінеральна крихта прикрашає поверхню, блищить на сонці.

Плюси м’якої черепиці

 • Гнучкість та еластичність. Вона підходить для покриття дахів найхимернішої форми, включаючи гострі «цибулинки» та скати під великим кутом. Можна застосовувати на абсолютно всіх дизайнерських рішеннях!
 • Широка палітра кольорів. Додаючи до складу різні барвники, виробники досягають багатства відтінків пропонованих колекцій.
 • Легкість монтажу. Невелика вага листів забезпечує швидке та просте укладання.
 • Відмінні звукоізоляційні властивості. Оскільки багатошарова конструкція кріпиться герметично, вона значно приглушує зовнішні звуки, тому навіть злива та град ледь чутні.
 • Біологічна стійкість. На поверхні не з’являється ні мох, ні пліснява, оскільки волога не вбирається і бактерії не розмножуються.
 • Високі теплоізоляційні властивості. Дах зберігає мікроклімат у будинку, тому всередині прохолодно спекотним літом та тепло холодною зимою.
 • Економічність застосування. Якщо при монтажі металочерепиці доводиться викидати близько 30% матеріалу для відповідності формі даху, то тут листи використовуються цілком, що означає максимальну реалізацію ціни.
 • Довговічність. Уклавши м’яку покрівлю одного разу, можна на довгі 30-50 років забути про монтаж і ремонт, а лише насолоджуватися її красою та міцністю.
 • Опірність сонячним променям. Навіть при тривалому впливі УФ-випромінювання бітумне покриття не втрачає яскравості кольору завдяки захисним властивостям кам’яної крихти.
 • Легкість транспортування. Все щільно укладено в упаковки, які легко перевозити на вантажному автотранспорті.

Переглянути різні варіанти такого покриття та придбати його можна на https://mizol.ua/ua/katalog/bituminous_shingles/