Дедалі більше приватних будинків покривається бітумною, гнучкою черепицею. Це практичний покрівельний матеріал, конструкція якого нагадує листковий пиріг. У цій статті ви дізнаєтеся, з яких шарів складається м’яка черепиця, які її плюси та мінуси, а також як правильно укладати її на покрівлю.
Придбати різні будівельні матеріали, включно з бітумною черепицею, можна на сайті https://mizol.ua/ua/katalog/attic_stairs/.
Що таке гнучка черепиця
Покрівельне покриття випускається у вигляді листів, чия зовнішня та внутрішня поверхні сильно різняться. На вивороті знаходиться клейовий шар, а на лицьовій стороні – фігурні вирізи, що імітують керамічну черепицю.
У складі покриття чотири шари:
- Склотканинний каркас: основа, що знаходиться в центрі. Це міцний матеріал, на якому містяться всі додаткові шари.
- Просочення бітумним складом. Зазвичай це модифікований або окислений бітум з посиленими характеристиками міцності. Склад просочує склополотно з обох боків.
- Самоклеючий бітумний шар. Залежно від типу та призначення листів він наноситься або на виворітну, або на обидві поверхні. Шар захищений плівкою, яку треба прибирати безпосередньо перед монтажем.
- Верхній шар – декоративний. Кам’яна або мінеральна крихта прикрашає поверхню, блищить на сонці.
Плюси м’якої черепиці
- Гнучкість та еластичність. Вона підходить для покриття дахів найхимернішої форми, включаючи гострі «цибулинки» та скати під великим кутом. Можна застосовувати на абсолютно всіх дизайнерських рішеннях!
- Широка палітра кольорів. Додаючи до складу різні барвники, виробники досягають багатства відтінків пропонованих колекцій.
- Легкість монтажу. Невелика вага листів забезпечує швидке та просте укладання.
- Відмінні звукоізоляційні властивості. Оскільки багатошарова конструкція кріпиться герметично, вона значно приглушує зовнішні звуки, тому навіть злива та град ледь чутні.
- Біологічна стійкість. На поверхні не з’являється ні мох, ні пліснява, оскільки волога не вбирається і бактерії не розмножуються.
- Високі теплоізоляційні властивості. Дах зберігає мікроклімат у будинку, тому всередині прохолодно спекотним літом та тепло холодною зимою.
- Економічність застосування. Якщо при монтажі металочерепиці доводиться викидати близько 30% матеріалу для відповідності формі даху, то тут листи використовуються цілком, що означає максимальну реалізацію ціни.
- Довговічність. Уклавши м’яку покрівлю одного разу, можна на довгі 30-50 років забути про монтаж і ремонт, а лише насолоджуватися її красою та міцністю.
- Опірність сонячним променям. Навіть при тривалому впливі УФ-випромінювання бітумне покриття не втрачає яскравості кольору завдяки захисним властивостям кам’яної крихти.
- Легкість транспортування. Все щільно укладено в упаковки, які легко перевозити на вантажному автотранспорті.
Переглянути різні варіанти такого покриття та придбати його можна на https://mizol.ua/ua/katalog/bituminous_shingles/.